STEAM ÜZERİNDEKİ EN İYİ 10 ÜCRETSİZ OYUN

COUNTER-STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE

Artık ücretsiz olarak oynanabilen CS:GO herkesin bildiği gibi milyon dolarlık turnuvaları düzenlenen ve tüm dünyada popüler hale gelen bir oyun. Fakat oyun ücretsiz olduktan sonra hilelerin çok arttığı yönünde olumsuz eleştirmeler gittikçe çoğalıyor.

WARFRAME

Uzayda bir ninja olarak oynadığınız ve çıktığı yıldan bu yana çoğu oyundan fazla içerik barındıran muhteşem bir oyun. Onlarca farklı karakter, yüzlerce farklı silah, onlarca farklı oyun modu, ”Versus” modu, free roam haritalar ve daha bunun gibi inanılmaz fazla içerik var. Warframe oyunu için pay 2 win diyenlere inanmayın. Kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz.

TEAM FORTRESS 2

Team Fortress oyun dünyasının en meşhur oyunlarından birisi şüphesiz. 1999 yılında görücüye çıkan Team Fortress Classic’in ardından 2007’de tamamen yenilenmiş olarak, Source motorunun nimetlerinden faydalanan Team Fortress 2 bizlerle olmuştu. Oyunda 9 farklı sınıf ile oynayabileceğiniz çok çeşitli savaş alanları ve birçok oyun modu var.

DEFIANCE

Defiance, patlak veren bir uzaylı savaşı döneminde geçiyor.
Bizleri geleceğin San Francisco’suyla tanıştıran oyunun hikayesinin pek de yenilikçi olduğu söylenemez. Defiance’ın oyun tarafında, savaşın patlak verdiği anda bilim adamı Von Bach’ı bulmak için yola çıkıyoruz. Von Bach, Defiance’ın geçtiği dünyada EGO sistemini geliştiren ve yeni teknolojik silahlar üreten bir firmanın sahibi olarak geçiyor. Haliyle bi milyon içerik de bunda var. Defiance, grafik açısından çok güçlü olmasa da, open world oynanışına sahip olan bir oyun harika bir oyun.

BLACK SQUAD

NS Studio’nun 2017 yılının Temmuz ayında piyasaya sürdüğü Black Squad, sahip olduğu oynanış mekanikleri ve sunduğu içerikleri sayesinde oyuncuyu bağımlı edecek potansiyele sahip durumda. UnrealEngine 3 oyun motorunun üzerine atılan temelleri yüzünden neredeyse her bilgisayarda 60 FPS standartında çalışan Black Squad, bu yönü sayesinde tüm oyunculara hitap ediyor.

PALADINS

Paladins tam türkçe desteğine sahip muhteşem oyunlardan biri. Her ne kadar insanlar Overwatch çakması/özentisi gibi kelimeler kullansa da gerçekten oynarken aldığınız zevk tüm olumsuz yorumları yalanlıyor.

DOTA 2

Oyunun Steam üzerinde olması çok büyük bir avantaj. Bildiğiniz gibi Dota 2 ve benzeri oyunlarda takım arkadaşlarınız büyük rol oynuyor ve Dota 2 Steam Arkadaşları servisi üzerinden çalıştığı için Steam arkadaş listenizde bulunan bütün oyuncular takım arkadaş adayı oluyor. Steam’in diğer güzelliklerinden biri olan envanter ve eşya takası Dota 2’de de bulunuyor. Oyun içi eşyaları para karşılığında satın alabileceğiniz ve satabileceğiniz gibi bu eşyalar her maçın sonunda kendiliğinden de düşebiliyor. Silah ve zırh gibi eşyaları karakterlerinize giydirebiliyor, oyun içi olayları anons eden sesleri değiştirebiliyor ve oyunda size eşya taşıyan kuryenin tipini değiştirebiliyorsunuz. Tabii ki bu eşyaların oyun akışına herhangi bir etkisi olmadığını belirtmek isteriz.

PLANETSIDE 2

Hak verirsiniz ki artık günümüzde neredeyse her gün “free to play” bir oyun çıkıyor. Çoğu “free to play” oyun bu isim altında yayınlansa da, bu tür oyunlarda genellikle gerçek para ile bir şey satın almadan ilerlemek neredeyse imkansız. Ancak bazı oyun yapımcıları var ki, amaçları sadece oyunlarını oyuncularla paylaşmak ve eğer beğenilirse de bu emeğin karşılığını kazanmak. İşte Planetside 2 tam bu arada duruyor. Oyuncularını para versinler diye hiçbir şekilde zorlamıyor. Satın alınabilecek olan neredeyse her şeyi oyun içinde kazandığınız paralar ile alabiliyorsunuz. İnanın, zaman alsa da zaten oynayacaksınız, çünkü oyuna bir başladınız mı devamı geliyor. Başta sıradan bir online FPS olduğunu düşüneceğiniz oyun da aslında “MMOFPS” imiş, yani oyunun “devasa” olduğu gözünüzden kaçmış.

WAR THUNDER

War Thunder 2. Dünya Savaşında geçen uçak oyunu. Oyuna bir ülkeyi seçerek başlıyorsunuz. Bi-plane diye tabir edilen iki kanatlı bir uçak tipiyle başlıyorsunuz. Bu oyundaki en basit uçak tipi ve 2. dünya savaşı sırasında kullanılan uçaklar. Oyuncular uçaklar ile karada ve deniz üzerinde büyük bir haritada, zengin uçak seçeneği ile birbirleriyle savaşıyorlar.

SURVARIUM

Kıyamet sonrası bir senaryoda geçen post apokaliptik muhteşem bir oyun. PvP ve PvE modları, muhteşem harita tasarımları, ve yüksek kaliteli kaplamalar oyunu daha harika hale getiriyor. Fakat tek kötü yönü FPS hissini tam olarak veremiyor olması.

STEAM ÜZERİNDEKİ EN İYİ 10 ÜCRETSİZ OYUN” için 7 yorum

 • 15 Ocak 2019 tarihinde, saat 12:10
  Permalink

  Oyunlara bayıldım indirip oynicam sayenizde👏

  Yanıtla
 • 17 Ocak 2019 tarihinde, saat 08:21
  Permalink

  Oyunlar süper tavsiye ederim

  Yanıtla
 • 25 Haziran 2019 tarihinde, saat 15:45
  Permalink

  Çok güzel paylaşım olmuş. Bazı oyunların ücretsiz olmasına gerçekten şaşırdım. WAR THUNDER neden ücretsiz hala anlamış değilim.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir