Kasan Bilgisayar Oyunlarını Adeta Nehir Gibi Akıcı Yapmanın Yolları

Optimizasyon Programları

Optimizasyon programları hakkında birçok söylenti vardır. Oyun performansınızı geliştirdiği de söylenir düşürdüğü de. Yazının bu bölümünde bunları açıklığa kavuşturacağız. Öncelikle maksimum seviyede verim alacağınız programları size sunmak istiyoruz.

Razer Cortex

Razer Cortex; Game Booster özelliğiyle birlikte geliyor. Oyun sırasında işlemciyi veya RAM’i gereksiz yere kullanan program ve servisleri otomatik olarak kapatıp oyunlarda performans artışı sağlayan Boost seçeneği, kasan oyunları akıcı oynama konusunda önünüzü büyük derecede açıyor.

MSI Afterburner
MSI Afterburner, MSI ve diğer marka ekran kartı kullanıcılarının ücretsiz kullanabileceği eşsiz bir grafik kartı programı. Neredeyse tüm ekran kartlarını destekliyor ve ekran kartı ile kalmayıp; işlemci voltajı, güç limiti, grafik işlemci hızı, bellek hızı ve fan hızları gibi değerlerin hepsine müdehale edip değiştirme imkanı sunuyor.
GBOOST
Listedeki en kompakt uygulama diyebiliriz. GBoost, oyun oynarken sisteminizin performansını optimize edebileceğiniz ücretsiz bir optimizasyon aracıdır. Her seviyeden bilgisayar kullanıcısı düşünülerek tasarlanmış olan program, içerisinde karışık ayarlar içermez ve neredeyse tüm optimizasyon ayarlarını otomatik olarak gerçekleştirir.
”Kullanıcı arayüzü oldukça basit ve sade olan programın nasıl kullanıldığını anlamak neredeyse hiç zamanınızı almayacaktır. GBoost ana penceresi üzerinde CPU yükü, boşta olan RAM, kullanılmakta olan işlemler ve servisler görüntülenmektedir.”

Ekstra Tavsiyeler ve Uyarılar

• Donanımınızı temiz tutun. Bakımlarını yapın. Unutmayın toz birikirse veriminiz düşebilir..

• Sisteminizi temiz tutun. Çöp dosyaları, gereksiz klasörleri temizleyebilirsiniz.

• Uğraş gerektirse de bilgisayarınızın işletim sistemi versiyonunu düşürebilirsiniz.

• Arka planda çalışan optimizasyonla kapatılamayan uygulamaları kapatabilirsiniz.

• Oynayacağınız oyunun grafik ayarlarına detaylı bir optimizasyon yapabilirsiniz.

DİKKAT: Birden fazla optimizasyon programı kullanmayın.

Kasan Bilgisayar Oyunlarını Adeta Nehir Gibi Akıcı Yapmanın Yolları” için bir yorum

  • 25 Haziran 2019 tarihinde, saat 15:39
    Permalink

    Bilgisayarda oyun oynayamaz hale gelmiştim. Her oyunda takılıyordu. Buradaki tavsiyeleri uyguladıktan sonra canavar gibi oldu. Çok teşekkürler.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir