Futbol Tarihinin En Değişik Olayları

10-Zidane’ın Materazzi’ye Kafa Atması

Dünya kupası final karşılaşması uzatma dakikalarında aralarında sözlü sataşma geçmesi üzerine Materazzi’ye kafa atan Zidane kırmızı kartla oyunda çıkarılmıştır.

9-Suarez’in Isırığı

Dünya kupasında Giorgio Chiellini’ yi ısıran Suarez’e 9 milli maç ve 4 ay futboldan men cezası verilmiştir.

8-Seyircisiz Maçta Seyircisiz Oynama Cezası

Fenerbahçe Bate Borisov ile yaptığı seyircisiz oynanan maçta dışarıdan paraşütle atılan aydınlatma fişeği ve yabancı maddelerden dolayı Viktoria Plzen ile oynanacak maçta da seyircisiz oynama cezası almıştır.

7-Andres Escobar’ın Ölümü

Kolombiyalı futbolcu ABD’ye 2-1 yenildiği maçta kendi kalesi attığı golden sonra ülkesine döndüğünde öldürülmüştür. Kolombiya mafyasının tarafından öldürüldüğü iddia edilmektedir.

6-Juventus’un Küme Düşmesi

Juventus şike yaptığı için 2006-2007 sezonuna Serie B liginde -17 puanla başlamış şikeye karışan kulüplere ve yöneticilere yüksek miktarda cezalar kesilmiştir. Juventus Serie B de şampiyon olup tekrar Serie A’ya yükselmiştir.

5-Marc-Vivien Foé Ölümü

Kamerun Kolombiya maçında aniden yere yığılan Foe’ye ne olduğunu kimse anlayamamışken hakemin oyunu durduması üzerine bilincinin kayıp olduğu görülen Foe kaldırıldığı hastanede ölmüştür.

4- 149-0 Biten Maç

Madagaskar ligi’nde SEO ile Adema arasında oynanan maçta SEO’lu futbolcular protesto amaçlı 149 gölü kendi kalesine atmıştır.

3-Busby Babes Uçak Kazası

Manchester United’lı 8 futbolcunun uçak kazası sonrası hayatını kaybetmesidir.Dönemin teknik adamı Matt Busby kazadan ağır yaralı kurtulmuştur.Ölenler Busby Babes diye anılmaktadır.

2-Hillsborough Faciası

Sheffield Wednesday takımının sahası olan Hillsborough stadyumunda oluşan kaza sonucu tamamı Liverpool taraftarı 96 kişi ölmüş 766 kişi yaralanmıştır.

1-Chapecoense Uçak Kazası

Ligde çok iyi bir performans sergileyen Chapeconse takımının bulunduğu uçak 2016 yılında Sudamericana kupası final maçı için Medellin’e uçarken düşmesi sonucu takımlarının neredeyse tamamını kaybetmiştir.Kazadan sadece 3 futbolcuları sağ kurtulmuştur.

Futbol Tarihinin En Değişik Olayları” için 8 yorum

 • 14 Ocak 2019 tarihinde, saat 19:48
  Permalink

  Andreas Escobar’a yazık beeh😑😑

  Yanıtla
 • 15 Ocak 2019 tarihinde, saat 12:29
  Permalink

  Oha 149-0 biten kaç mi olur 149 gol ne ay izlemek istiyorum maçı şuan oha yani😂😂😂

  Yanıtla
 • 25 Haziran 2019 tarihinde, saat 15:52
  Permalink

  Seyircisiz Maçta Seyircisiz Oynama Cezası gerçekten efsane bir olaydı. Hala aklıma geldikçe gülüyorum.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir