En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Günümüzde birçok insan akıllı cihazlar ile fotoğraf çekmekte fakat çoğunluğu, belki buna siz de dahil olabilirsiniz, fotoğrafların kalitesinden memnun olmamaktadır.

Biz de sizler için neredeyse hepsini kullanmış olduğumuz en iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamalarını derledik. 

 

Snapseed

Snapseed aralarında en beğendiğimiz olduğu için onu başa koyma gereği hissettik. Bu uygulama hem kullanım kolaylığı hem de özellikleri açısından güzel bir atmosfer oluşturmuş. Milyon tane özelliğin yanı sıra en çok dikkatimizi çeken ayrıntılı iyileştirme (Akıllı Photoshop) ve baş duruşunu değiştirebilme özellikleri.

 

 

Inshot

Aslında temeli video düzenleme uygulaması olan inshot’ın fotoğraf düzenleme ve kolaj bölümü de inanın video bölümü kadar başarılı. Rakipleri kadar fazla özelliği olmasa da renk vurgulama (HSL) ve fotoğrafa arkaplan uygulama özellikleriyle öne çıkıyor. Ayrıca gerçekten ayrıntılı kolaj yapabildiğiniz kolaj bölümünde aileniz ve arkadaşlarınızla ilgili anılar içeren fotoğrafları bir araya toplayabilirsiniz.

 

 

 

Picsart

Snapseed ile neredeyse aynı özelliklere sahip olan bu uygulamanın rakiplerine açık ara fark atan birçok farklı özelliği bulunmakta. Fotoğraflara çıkartma ekleme, arka plan yapıştırma, lens efektleri ve yüzlerce filtreyle grafik tasarım dahi yapılabilen bir uygulama. Ayrıca inshot fotoğraf bölümünde mevcut tüm özelllikler bunun içine de dahil.

Adobe Photoshop Lightroom CC

Adobe Photoshop Lightroom CC bu listedeki en güçlü ve en ayrıntılı uygulama. Buraya gelene kadar okuduğunuz tüm özellikler ve çok daha fazlasını içeriyor. Hatta fotoğraf düzenlemek için ufak birkaç ”Tutorial” videosu izlemeniz bile gerekebilir çünkü bilgisayardaki photoshop programından ne yapabiliyorsanız yaklaşık bi %60’ını buradan yapabiliyorsunuz. Profesyonel fotoğraflar oluşturmak için en ideal uygulama fakat tam sürümü paralı olduğu için bahsedilen içeriklerin yanlızca yarısına ulaşabiliyorsunuz. Ona rağmen tüm rakiplerini geride bırakıp ilk sıraya yerleşmeye hak kazanıyor bizce.

 

 

 

Polarr

Tüm uygulama marketlerinde mevcut olması ve üstelik ONLINE olarak tarayıcıdan da düzenleme yapabildiğiniz bu sayede gönüllerde tat kuran güzel bir uygulama. Dıştan bakıldığında yalnızca sıradan bir filtre uygulaması gibi görünse de filtrelere uygulayabildiğiniz optimizasyonlar, lens ve doğal efektler ve ayrıntılı fotoğraf düzenleme aracıyla güzel bir bütün.   Glitch By Inshot

Glitch fotoğraf düzenleyici sayesinde fotoğraflarınızı sanat yoluyla çarpıcı VHS, glitch efektleri ve vaporwave efektleriyle donatabilir ve bir sanat yaratabilirsiniz. Ayrıca, bir çok sayıda retro, vintage filtreleri ve estetik çıkartmalarını sunuyor. Sadece basitçe birkaç dokunuşlarla eşitsiz fotoğraf eserini oluşturabilirsiniz. Shapical

Shapical keskin geometrik şekillerle şık tasarımlar halinde fotoğrafları dönüştürmek için oluşturulmuş bir fotoğraf editörüdür. Sdece birkaç dokunuşla instagram fenomenlerini kıskandıracak güzellikte estetik fotoğraflar oluşturabilirsiniz. Fakat en güzel özellikleri ücretli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir